sobota, 30 maja 2015

Majowy piknik z XIX wieku


Grupa kostiumowa "Krynolina" zrzeszająca miłośniczki/miłośników historii, kostiumów i dawnego stylu życia. III Piknik w Pszczynie 30.V.2015 r.
Fot. Ewa  Bielańska
13 komentarzy:

 1. Piękne. Wspaniale, że jest taka grupa ludzi, którym się chce. No i pogoda dopisała. Gratuluję pomysłów. Strojów no i świetnej wspólnej zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu. Także jestem zachwycona ludźmi pozytywnie zakręconymi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Justyna z kolorowymi różami w kapeluszu31 maja 2015 08:05

  Ooo tyle mnie :D Ale było świetnie na Pikniku! Już się nie mogę doczekać najbliższej historycznej "imprezy" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam zbyt krótko i szkoda, że nie mogłam więcej napstrykać zdjęć... Pozdrowienia dla damy z różami w kapeluszu. Zaszczyt wielki mieć waćpannę Justynę za znajomą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Ewo,
  Proszę o pozwolenie na zamieszczenia na mojej stronie Pani zdjęcia, na którym jest też moja córka (zdjęcie, na którym panie grają w krykieta). Na mojej stronie www.przez-pryzmat-lat.pl mam link do podstrony o stworzonych przeze mnie rękodziełach i właśnie opisuję sukienkę, uszytą przez nas na ten piknik. Z góry dziękuję.
  A może miałaby Pani jeszcze jakieś zdjęcia dziewczęcia w sukience w niebieską kratkę?
  Anna Skonieczna

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiście, że pozwalam na skopiowanie interesującego Panią zdjęcia i umieszczenie go na swojej stronie. Pozdrawiam pełna podziwu dla Pani kunsztu krawieckiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Ja za to podziwiałam Pani zdjęcia, zwłaszcza te z naturą w roli głównej.
   Jeśli chodzi o moje prace, to na wspomnianej stronie są opisy i zdjęcia moich prac z dziedziny krawiectwa, dziewiarstwa, tkactwa, hafciarstwa, wykonywane w ciągu kilkudziesięciu lat - zapraszam. Strona główna zaś to wspomnienia z podróży z wielką dokumentacją fotograficzną, niestety nie tak piękną, jak Pani, bo często wykonywaną w biegu.
   Dziękuję za pozwolenie zamieszczenia Pani zdjęcia. Córka tańczy tańce dawne i stroje szyjemy na te okazje (głównie renesans i XIX wiek) a tę jedną sukienkę pensjonarki uszyłyśmy specjalnie na ten piknik - nie wiemy czy jeszcze kiedyś na coś nam się przyda - może Krynolina jeszcze coś wymyśli :).
   Pozdrawiam
   Anna Skonieczna

   Usuń
  2. Obejrzałam Pani stronę, wszystkie jej zakamarki... Ileż tam bogactwa w różnych dziedzinach. Podziwiam i gratuluję. Dodam ją do listy przeze mnie odwiedzanych. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. O, bardzo mi miło.
   Pod koniec wakacji pojawi się na mojej stronie link do kolejnej części, tym razem o górach - trochę opisów górskich tras - coś jakby przewodnik, trochę wspomnień. I oczywiście zdjęcia z górskich wypraw. Zrobienie nowej strony trwa, a ja jeszcze ciągle pracuję zawodowo.
   Pozdrawiam
   Anna Skonieczna

   Usuń
  4. Najurodniejsza na twarzy dama, to ta z jasnymi włosami w szarej sukni, w białych rękawiczkach po łokcie.

   Moje 3 grosze.

   Usuń
 7. Super zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piekne stroje :) Czy jest mozliwośc wypożyczenia strojów od Pani i Państwa, bo organizujemy podobne spotkanie 6 maja 2018. Prosimy bardzo i na pewno jesli się Pani zgodzi oddamy czyste i nie zniszczone - Teatr Stacja Bukownica email:stacjabukownica@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie posiadam tego rodzaju strojów. Zdjęcia, które są opublikowane wykonałam osobom, które są ich właścicielami. Osoby te należą do Stowarzyszenia "Krynolina". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń